Безпека в Інтернеті

День безпечного Інтернету – другий вівторок лютого

Більше половини дітей, які користуються Інтернетом, нічого не знають про ризики в мережі В Україні майже 100% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом, але більше половини не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі. Компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків – користувачів мережі. Багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими. Дослідження, проведене Кафедрою превентивної освіти і соціальної політики ЮНЕСКО у партнерстві з «Майкрософт Україна», демонструє необхідність всебічного системного підходу до навчання дітей основам безпеки в Інтернеті. Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп – а особливо 15-17 років – до розповсюдження особистої інформації:

• 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.

• 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).

• 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%.

Про День безпечного Інтернету. День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) відзначається у другий вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. Головний координатор Дня — некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network).

Програма «Oнляндія – Безпека дітей в Інтернеті». Програму ініційовано Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, яка була заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 27 організацій, у т.ч. влада, бізнес, НКО. Програма «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті» охоплює цілу низку заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом. Першим кроком Коаліції став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «Oнляндія – безпечна веб-країна» (www.onlandia.org.ua). На цьому сайті представлено матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани занять, завдяки яким діти і дорослі зможуть опанувати основи безпечної роботи в Інтернеті. Однією із найбільш важливих ініціатив Коаліцій є програма для шкіл «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», у рамках якої тренери-волонтери проводять тренінги для дітей та підлітків, а також вчителів і батьків.

За матеріалами сайту «Oнляндія – безпечна веб-країна»

Для батьків:


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

“Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі”посібник розроблений Інститутом психології ім. Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України та компанією «Київстар»

Джерело: https://rescentre.org.ua/

 

За свою кар'єру я пропустив понад 9000 кидків, програв майже 300 ігор, 26 разів мені довіряли зробити фінальний переможний кидок,...

Майкл Джордан

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T19:25:58+03:00

Майкл Джордан

За свою кар’єру я пропустив понад 9000 кидків, програв майже 300 ігор, 26 разів мені довіряли зробити фінальний переможний кидок, і я промахувався. Я зазнавав поразок знову, і знову, і знову. І саме тому я домігся успіху.

Єдиний спосіб зробити щось дуже добре - любити те, що ти робиш.

Стів Джобс

Надвірнянський ліцей №3
2019-08-05T11:16:27+03:00

Стів Джобс

Єдиний спосіб зробити щось дуже добре – любити те, що ти робиш.

Одне закінчене результативне завдання вартує півсотні незакінчених.

Стів Форбс

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T18:43:28+03:00

Стів Форбс

Одне закінчене результативне завдання вартує півсотні незакінчених.

Неважливо як повільно ти просуваєшся, головне, що ти не зупиняєшся.

Конфуцій

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T18:48:48+03:00

Конфуцій

Неважливо як повільно ти просуваєшся, головне, що ти не зупиняєшся.

Якщо ваш внутрішній голос каже, що ви не можете малювати - малюйте якомога більше, тоді цей голос затихне

Вінсент Ван Гог

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T18:58:47+03:00

Вінсент Ван Гог

Якщо ваш внутрішній голос каже, що ви не можете малювати – малюйте якомога більше, тоді цей голос затихне
0
Надвірнянський ліцей №3