Надвірна – Пруднік

Школа має певні здобутки у сфері міжнародного співробітництва. Це стало можливим завдяки підписаному договорові про співпрацю між містами-партнерами Надвірною та Прудніком у 2000 році.  З 2002 року школа підтримує партнерські стосунки з Гімназією №1 (тепер Школою №1) ім. кардинала Стефана Вишинського міста Пруднік.

                                         Університет ім. Кардинала Стефана Вишинського

Передісторія підписання Договору між партнерськими містами Надвірна – Пруднік

На територію Опольського воєводства, а саме у міста Ополє та Пруднік після II світової війни виїхали багато корінних надвірнянців.

Після проголошення незалежності України у 1991 році до Надвірної приїхала перша група туристів з Ополє і Прудніка, коріння яких походить з Надвірної та околиць.

У 1994 році Адамом Кархером, головою відділу Надвірна Товариства Польща – Україна в Ополє, до надвірнянського костелу була привезена копія образу Богородиці Надвірнянської, оригінал якої, рятуючи від знищення, у 1945 році вивіз до Лєгніци  ксьондз Лончинський.

Під час чергової поїздки до Надвірної у 1997 році відбулася домовленість про візит українських дітей до Польщі. У серпні 1998 року перша група – 12 дітей з Надвірної перебувала в м.Ополє та Мощанці. Такий візит став можливим завдяки діяльності польського Товариства прихильників Львова, зокрема А. Кархерові, Ванді Якімко з польської сторони та Вікторії Антонович, Романа Садрука з Надвірнянщини.

Співпраця між громадами послужила нав’язанню контактів між містами Пруднік та Надвірна. В 2000 році Міським головою Надвірної Михайлом Капаком та Бургомістром Прудніка Зеноном Ковальчиком був підписаний Договір про співпрацю. Завдяки договору вже впродовж багатьох років відбувається обмін делегаціями депутатів, підприємців, митців та народних майстрів. Найчисельнішим та найефективнішим є обмін дітьми та молоддю. Більше 300 дітей з Надвірної та району мали можливість відвідати Польщу.

Впродовж багатьох років наші польські друзі влаштовують в  Прудніку та околицях  акції до Дня Святого Миколая й перед Великоднем по збору подарунків для дітей-сиріт Надвірнянського будинку дитини.

Співпраця між Надвірнянською ЗОШ І-ІІІст.№3 та Гімназією №1 ім. Стефана Вишинського м.Пруднік (Польща)

В березні 2002 року директором Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 Козаком М.П. та директором Публічної Гімназії №1 імені кардинала Вишинського з Прудніка Людмилою Лісовською було підписано договір про співпрацю між навчальними закладами.

В квітні 2003 року учні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – учасники танцювального колективу «Горянка» вперше виступили на фестивалі «Європа Культур» під час проведення всенародного референдуму, що передував  вступу Польщі до ЄС.

З 2006 по 2008 рік за підтримки Державного центру культури в Варшаві  реалізовувалися Програми щодо обміну учнів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3  та Гімназії №1 імені кардинала Вишинського з Прудніка. Метою зустрічей був обмін досвідом учнів у навчанні, спорті та дозвіллі, пізнання історії та культур двох сусідніх народів, вивчення мов, знайомство з розвитком учнівського самоврядування.

  • Листопад 2006 року (Пруднік) – травень 2007 року (Надвірна) – реалізація проекту «Діти без кордонів»: дебати на тему «Євро-2012 в Польщі й Україні, так чи ні»;
  • травень 2008 року: реалізація проекту «Демократія без кордонів» (Пруднік);
  • травень-червень 2008 року – реалізація проекту «Інтеграція без кордонів» (Надвірна).

У 2009 та 2010 роках учні школи й учасники танцювального колективу «Горянка» взяли участь у Міжнародному фестивалі молоді «Євротракт –  Стація Пруднік».

Учні школи №3 – учасники колективу “Горянка” на фестивалі у Прудніку. 2010 рік. Фото з сайту http://g1prudnik.wodip.opole.pl/

 

У травні 2012 року у  Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 відбулася конференція «Європа: культура і традиції», з нагоди десятиріччя підписання договору про співпрацю між партнерськими школами. У конференції взяли участь представники польської делегації. На завершення зустрічі на території школи було посаджено кардинальського бука, привезеного з околиць Прудніка.

Під час повені, подій на Майдані та й тепер під час російсько-української війни на Сході України українці відчули  плече підтримки польських друзів.

Впродовж останніх років за фінансування ґміни Пруднік і особисто бургомістра Ф. Фейдиха українські діти мали змогу відпочити під час літніх канікул у Польщі. У 2014 та 2015 роках серед делегації молоді Надвірнянського району –  діти учасників подій на Майдані та на Сході України, діти з багатодітних сімей, діти під опікою та діти з особливими потребами. У 2016 році у Польщі відпочивали учні Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, які отримали грамоти за успіхи у навчанні, спорті та різних конкурсах.

Побувавши у Польщі, учні захопились створенням Євроклубу як однією з найбільш ефективних форм позакласної роботи, що сприяє засвоєнню учнями європейської тематики. Молоді люди усвідомлюють, що Україна незалежна держава і  є невід’ємною частиною Європейської цивілізації. Тому з 2007 року у школі діє Євроклуб «Соняшник», який тісно співпрацює з ГО «Молодіжний Євроклуб «Соняшник» і пропагує загальнолюдські демократичні цінності, знайомить із способом життя і культурою населення України та інших країн Європи.

З метою пропагування  діяльності Євроклубу «Соняшник» учні створили буклет, мультимедійну презентацію та веб-сторінку. У районному етапі  Всеукраїнського конкурсу «Я – громадянин України»  (2010 р.) проект створення веб-сторінки  Євроклубу «Соняшник» (керівник Андруняк Г.Г.) відзначений премією за зайняте ІІІ місце. Також за ініціативи Євроклубу у школі оформлено кабінет Євроклубу та  куточок хліборобства.

Що дає молодій людині участь в Євроклубі? 

Учні набувають різноманітних соціальних навичок та досвіду, здружуються, вчаться толерантності, європейськості та усвідомлюють, що Україна –  невід’ємна частина Європи, а також отримують реальну мотивацію щодо необхідності вивчення іноземних мов.  

Завдяки партнерським стосункам педагоги школи у березні 2014 року  взяли участь у проекті «Освіта без кордонів»та відвідали партнерські міста Пруднік і Крнов, де познайомились  з системою навчання та виховання в Чехії і Польщі.

До слова, 27 жовтня 2011 року  Надвірна підписала договір про співпрацю з містом Крнов (Чехія).

Загалом завдяки міжнародній співпраці мали змогу відвідати європейські країни  більше 150 учнів школи та  13  педагогів. Учні відвідали міста Вроцлав, Ополє, Пруднік, Нису, Краків (Польща), Кельн, Гарен, Ахен (Німеччина), Крнов (Чехія) та ін.

Kinder ohne grenzen

З 2003 року учні школи разом з польськими та німецькими однолітками беруть участь у реалізації тристороннього міжнародного проекту «Діти без кордонів», який розробив професор Інституту соціальної педагогіки Кельнського університету Ганс-Йозеф Бухкремер та доцент цього Інституту Міхаела Еммеріх. У 2003, 2004, 2006 роках були проведені міжнародні табори в Мощанці та Покшивні (ґміна Пруднік), 2007 року – в Надвірній.

 

Реалізація програм “Kinder ohne grenzen”, за участю учнів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3:

  • Польща (Пруднік, Покшивна), вересень 2009 р.;
  • Німеччина (Кельн, Хаарен, Штейнфельд), вересень 2010 р.;
  • Україна (Надвірна, Пасічна, Делятин), вересень 2011 р .;
  • Польща (Кшижова), серпень 2012 р.;
  • Польща (Кшижова), березень 2014 р;
  • Німеччина (Кельн, Хаарен) червень 2015 р.;
  • Польща (Пруднік, Покшивна), вересень 2016 р .;
  • Німеччина (Кельн, Хаарен, Штейнфельд), вересень 2017 року.

Учні з Польщі та Німеччини під час таборування в Україні. 2011 рік

За свою кар'єру я пропустив понад 9000 кидків, програв майже 300 ігор, 26 разів мені довіряли зробити фінальний переможний кидок,...

Майкл Джордан

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T19:25:58+03:00

Майкл Джордан

За свою кар’єру я пропустив понад 9000 кидків, програв майже 300 ігор, 26 разів мені довіряли зробити фінальний переможний кидок, і я промахувався. Я зазнавав поразок знову, і знову, і знову. І саме тому я домігся успіху.

Єдиний спосіб зробити щось дуже добре - любити те, що ти робиш.

Стів Джобс

Надвірнянський ліцей №3
2019-08-05T11:16:27+03:00

Стів Джобс

Єдиний спосіб зробити щось дуже добре – любити те, що ти робиш.

Одне закінчене результативне завдання вартує півсотні незакінчених.

Стів Форбс

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T18:43:28+03:00

Стів Форбс

Одне закінчене результативне завдання вартує півсотні незакінчених.

Неважливо як повільно ти просуваєшся, головне, що ти не зупиняєшся.

Конфуцій

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T18:48:48+03:00

Конфуцій

Неважливо як повільно ти просуваєшся, головне, що ти не зупиняєшся.

Якщо ваш внутрішній голос каже, що ви не можете малювати - малюйте якомога більше, тоді цей голос затихне

Вінсент Ван Гог

Надвірнянський ліцей №3
2020-05-24T18:58:47+03:00

Вінсент Ван Гог

Якщо ваш внутрішній голос каже, що ви не можете малювати – малюйте якомога більше, тоді цей голос затихне
0
Надвірнянський ліцей №3